Opinie o Nas
NIGDY NIE ODPUSZCZĘ - Adam Bodnar (1)

NIGDY NIE ODPUSZCZĘ - Adam Bodnar

ładowanie
36,99
PLN
za
szt.
  • Czas wysyłki: 24h
  • Kod EAN: 9788326837968
szt.
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

Gdy Adam Bodnar zakończył w lipcu 2021 roku prawie sześcioletnią służbę jako Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymał wiele sygnałów wsparcia, wyrazów solidarności, podziękowań i zwykłych życzliwych gestów od Polek i Polaków. Traktuje je jako przypomnienie o swojej odpowiedzialności wobec obywateli RP. "Praca nie jest skończona, a wolność jest w nas" mówi Bodnar, przypominając, że nawet jeśli doświadczamy rezygnacji lub mamy wrażenie, że nasz sprzeciw jest niewystarczająco słyszalny, to z czasem historia przyzna nam rację.

Książka "Nigdy nie odpuszczę" to nie są wspomnienia byłego rzecznika. To analiza bieżącej sytuacji, włączając dramatyczne wydarzenia związane z napaścią Rosji na Ukrainę i niezwykle ważną rolą, jaką społeczeństwo polskie ma w tym kontekście do odegrania. Lecz przede wszystkim jest to wnikliwe spojrzenie w przyszłość, próba zdiagnozowania czekających nas wyzwań i wytyczenia drogowskazów. Niniejszą książką Adam Bodnar składa Obywatelom i Obywatelkom Polski i Unii Europejskiej obietnicę: będę wam towarzyszył w tej trudnej misji, możecie na mnie liczyć.

Dzięki kilku latom spędzonym na wyjazdach w każdy zakątek Polski zacząłem dostrzegać, z jak wielu codziennych problemów składa się życie przeciętnego obywatela, jak bardzo potrzebuje on być dostrzeżony, zauważony i potraktowany przez państwo podmiotowo. Widziałem tęsknotę za sprawiedliwością i równością, wysoką jakością edukacji i ochrony zdrowia, ale także za sprawnym, solidnym, przewidywalnym i cieszącym się zaufaniem państwem. To wielka nauka, z której cały czas wyciągam wnioski. Chciałbym, by wyciągnęli je także politycy opozycji.

Adam Bodnar

Adam Bodnar, ur. 1977, nauczyciel akademicki, działacz społeczny i publicysta. Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji (09.2015-07.2021), Dziekan Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS, doradca krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych.

Bartosz Bartosik ur. 1989. Dziennikarz i publicysta, specjalizujący się w sprawach społecznych. Z wykształcenia bohemista. Jest członkiem redakcji "Więzi" i sekretarzem think tanku Laboratorium "Więzi". Uczestniczy w pracach Zespołu Komitetu Dialogu Społecznego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Specyfikacja

autor: Adam Bodnar, Bartosz Bartosik
format: Strony: 312, Format: 235x155 mm
wydanie: Rok wydania: 2022, oprawa: twarda
→ Zostaw opinię! Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
Ładowanie
Powiązane produkty
Trylogia Czarnych Kamieni T.1 Córka Krwawych w.2
Trylogia Czarnych Kamieni T.1 Córka Krwawych w.2
17,99 PLN
Terminarz 2021 Standard B6 Caribe rubinowy
Terminarz 2021 Standard B6 Caribe rubinowy
22,06 PLN
Karty pamiątkowe - Sandomierz i okolice
Karty pamiątkowe - Sandomierz i okolice
9,99 PLN
The Avant-Garde & the State
The Avant-Garde & the State
137,99 PLN
Badania panelowe w edukacji
Badania panelowe w edukacji
24,99 PLN